שימוש בלעדי ברכוש משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 18:07, 19 בדצמבר 2012

  שלום רב, מזה כ-17 שנה אנחנו משתמשים באופן בלעדי בחניה השייכת לבניין בו אנו מתגוררים, אשר אינה שייכת לאיש. לאחרונה, החלו שכנים להתרעם על כך. שאלתי היא האם יש לנו זכויות בחניה מכוח השימוש הבלעדי ארוך הטווח? האם הוראות החוק (סעיפים 17 או 19) שמאפשרות לנו כמחזיקים בחניה להגיש תביעה להגנה על ההחזקה לפני בירור הזכויות בבית המשפט עומדת לנו בכל הנוגע לרכוש משותף? תודה רבה,

  השב
 • 18:27, 19 בדצמבר 2012

  שלום רב. כעקרון הרכוש המשותף הינו רכוש כלל הדיירים ואין לבעל דירה מסויים זכות לעשות שימוש פרטי ברכוש זה. ככל שברצונכם להמשיך לעשות שימוש כאמור עליכם להראות מה מקור התוקף של אותה רשות שניתנה לכם אם ניתנה לכם בכלל להשתמש בחניה באופן בלעדי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.