רכישת דירה שניה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 15:12, 21 בדצמבר 2012

  שלום רב בבעלותי דירת מגורים, ברצוני לרכוש דירה נוספת לאחד מילדיי. בקליפת אגוז הובאה לידיעתי כי עלות מס שבח בגין רכישת דירה שניה עד מיליון ש"ח הינו בשיעור של 5%. אשמח לאישור ו/או תיקון הנתון לעיל... כמו כן ברצוני לדעת האם קיימות דרכים חוקיות, להימנע מתשלום זה ? האם הדרך הנכונה והחוקית לבצע רישום הבית על שם הילד ?? תודה מראש....

  השב
 • 16:56, 25 בדצמבר 2012

  שלום רב. תחילה יש להבהיר שכאשר רוכשים דירה משלמים מס רכישה ולא מס שבח. מדרגות המס הן שונות כאשר מדובר ברוכש בעל דירה נוספת. מצ"ב קישור למחשבון מס רכישה באתר רשות המסים. כל שעליך לעשות הוא למלא את הסכום והנתונים האחרים על מנת לברר את גובה המס לתשלום.
  https://www.misim.gov.il/simulator_mekarkein/

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.