מס רכישה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • גבי

  נשלח ע"יגבי 01:41, 24 בדצמבר 2012

  שלום, יש לנו דירה, שאנחנו רוצים למכור ולקנות במקומה דירה אחרת. 50% מהדירה של חמותי רשום על שם בעלי (ובנוסף יש על שמו גם 1/6 מנכנס\ים מצד אביו). אנחנו רוצים לנצל את הוראת השעה ולהעביר את החלק שלו בדירה של חמותי חזרה לשם שלה בנוסף למכירת הדירה שלנו. השאלה אם נוכל לקבל מס רכישה כאילו זאת דירתנו היחידה? או שיש תקופת צינון אחרי מכירת 2 דירות? יש חשיבות לסדר של הפעולות - מכירה , העברת הדירה לחמותי , רכישה? תודה, גבי.

  השב
 • 17:19, 25 בדצמבר 2012

  שלום רב. מאחר והמדובר בתכנון מס ופעולות משפטיות מוצע לכם להעזר בעו"ד שיסייע לך הן בערכית ההתקשרויות והן בתחשיבי המס. לאחר שאמרנו זאת, על מנת שהדירה הנרכשת תהיה דירתכם היחידה לצורכי מס רכישה צריך יהיה שדירת המגורים הנרכשת תהיה הדירה היחידה שלכם. לענין הגדרת דירת מגורים יחידה לא תלקח בחשבון דירת מגורים שחלקו של הרוכש בה הוא פחות מ- %25.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.