גדר בין שכנים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלכס

  נשלח ע"יאלכס 16:45, 25 בדצמבר 2012

  שלום, ותודה אם אני בונה גדר ביני לשכן והגדר היא כולה בשטח שלי. שאלותיי הם:1. האם השכן צריך לשאת בחצי הוצאה? 2. אם הוא לא משתתף בהוצאות נכון יהיה שאסור לו לעשות כל שימוש בגדר מהשטח שלו? תודה-אלכס

  השב
 • 09:13, 31 בדצמבר 2012

  שלום רב.
  כעקרון ככל שהבניה נמצאת בשטח החצר הפרטית הרי שכעקרון אין מקום לחלוק בעלויות והיא שייכת לאותו הבעלים שהתקין אותה על כל המשתמע מכך.

  תגובה
 • 16:33, 16 בינואר 2013

  גם לי קרה אותו המקרה עם השכן, כאשר אני הייתי בונת הגדר. השכן פנה לעירייה בתלונה על בניה לא חוקית בחצר שלו למרות שמדובר היה בחצר שלי. מקרים כאלו דורשים התייעצות עם עורך דין מקרקעין. מאמר ממש מעניין בנושא שאני מצאתי- http://www.lawfind.co.il/landingpage.asp?rama1=11

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.