טעות כתובת במשכנתא ובחוזה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 09:50, 28 בדצמבר 2012

  קניתי דירה, חתמנו חוזה, חתמתי על משכנתא שכל החוזה הוכן מראש, טרם נכנסתי, במסמכים מצויין גוש, בנין, דירה נכונים, וכתובת הדירה כפי שאז הועבר ע"י הקבלן לבנק ועו"ד אצלו חתמנו חוזה. שמתי לב ששמו שלט ובו מס' הבניין שאינו תואם למס' שבמסמכים. מה עושים? צריך לחתום מחדש?הרי זה טעות שלהם

  השב
 • 09:24, 31 בדצמבר 2012

  שלום רב. לא ברור מי העלה את נושא הטעות והאם ביקשו ממך לתקן את המסמכים. כעקרון הרישום בלשכת רישום המקרקעין נעשה על פי הגוש חלקה ולא לפי שם הרחוב.לאחר שאמרנו זאת ככל שהבנק יעמוד על דרישת השינוי יש להחתים את כל הצדדים מחדש.

  תגובה
 • 10:42, 31 בדצמבר 2012

  תודה על תשובתך,
  את נושא הטעות העליתי אני(רוכש הדירה)שכן לא היה לי את היכולת לדעת את הכתובת האמיתית כי הרחוב כולו לא נבנה בזמן הרכישה,משהגעתי לבקר באתר גיליתי את השלט עם מס' הבניין ששונה ממה שנחתם ונכתב בחוזה מול הקבלן(ההסכם כולל עניין אחראיותו בדק בית וכו')ובמשכנתא ובביטוח משכנתא ומבנה.
  מדבריך הבנתי שלא נדרש חתימה על חוזה חדש אך נדרש עדכון בבנק בחתימת הצדדים,האם ניתן להסתפק בנספח מעורך דין מטעמם?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.