פינוי דייר - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 09:35, 31 בדצמבר 2012

  לסבי וסבתי ישנה חלקת אדמה במושב אשר עליה בנו כבר לפני 40 שנה. לפני כ-30 שנה נתנו להוריי את האפשרות לגור באחד מהבתים על חלקה זו ללא כל הסכם בכתב, הורי אינם משלמים מיסים- סבי וסבתי משלמים את כלל המיסים (ארנונה, מים, שמירה, ביוב וכו') מלבד חשמל (אבי עובד בחברת חשמל) שאותו אינם נדרשים לשלם ממילא. כיום, כעבור כמעט 30 שנה הורי נמצאים בתהליכי פרידה (עם גירושין צפויים) וסבי וסבתי מעוניינים שאבא יעזוב את הבית והוא אינו מסכים לעשות זאת כבר מספר חודשים . ברור כי המקרה מורכב יותר אך רציתי לדעת באופן כללי האם אבי יכול לבחור שלא להתפנות?

  השב
 • 09:08, 3 בינואר 2013

  שלום רב. הנושא באמת מורכב מאוד. יש לו הרבה מאוד היבטים וצריך לבחון אותם מכל המישורים בכלל זה נושא הדיירות המוגנת אם בכלל קיימת, איזה רשות ניתנה להוריך בדירה בין אם רשות הדירה או לא הדירה. בסבירות גבוהה שבסופו של יום הנושא יגיע להכרעה בבית המשפט אשר יצטרך להחליט כאן בהתנגשות בין הזכויות השונות.מבלי לגרוע במישור בין הסבא והסבתא לאביך יש את המישור שבין הוריך - קרי פירוק השיתוף. מוצע לפנות לעו"ד שייסיע וילווה את הנושא ויש לשקול אולי לפנות גם למגשר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.