בית משותף. - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • עזר

  נשלח ע"יעזר 13:31, 31 בדצמבר 2012

  שלום רב, בבית משותף שבו אני גר, שולם עד היום סך של8 ש"ח למ"ר. כל דירה שילמה לפי גודל דירתה. באסיפה שהתקיימה לפני חודשים, הוחלט כי כל הדירות בבניין ימשיכו לשלם סך של 8 ש"ח למ"ר. ואילו הדירות בקומות הגבוהות ישלמו סך של9.5 למ"ר. האם זה חוקי בבית משותף שכל דייר ישלם סכום שונה עבור מ"ר!? זה מכעיס ונראה לי לא צודק. אודה לתשובתך והאם יש אזשהיא החלטה של בית משפט בעניין כזה. תודה על העזרה.

  השב
 • 09:27, 3 בינואר 2013

  שלום רב. כעקרון מה שקובע ומגדיר את גובה התשלום שחל על בעלי הדירות ביחס להחזקת הבית הינו התקנון המוסכם. בהיעדר תקנון מוסכם חלקות נטל ההחזקה מתבצעת לפי יחס שטח הדירות בבית. לאחר שאמרנו זאת החוק מאפשר לערוך שינויים בהוראות התקנון ברוב של בעלי הדירות ששני שלישים של הרכוש המשותף צמודים לדירותיהם, אולם אין לקבוע או לשנות בתקנון זכויות של בעלי דירות או להטיל עליהם חובות או תשלומים מסוג או בשיעור שלא פורשו בחוק זה אלא בהסכמתם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.