שבח על זכויות בנייה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מושיקו

  נשלח ע"ימושיקו 12:39, 3 בינואר 2013

  עתיד למכור זכויות בנייה בחלקה משותפת , בה שני בתים בנויים - חיצוני ופנימי. ראשית האם מכר זכויות בנייה בלבד חייב במס שבח ? האם יש פטור כלשהוא ? אם כן חייב אזיי ממוסה הרווח ולכן צריך לחשב עלות של מטר זכות בנייה , וכאן אני צריך עזרה. נתונים נוספים : עלות הדירה הייתה מיליון ש"ח , שטח החלקה חצי דונם ויש 40% זכויות בנייה מניח שצריך את שווי עלות הקרקע - מה מקובל לייחס לקרקע ? 25% משווי כל הדירה ? כלומר 250,000 שווים 500 מ"ר שמתוכם יש זכאות 40% כלומר האם נכון להגיד ש - 250,000 שווים 200 מטר זכויות בנייה ואז שווי מטר הוא 1,250 ש"ח ? האם בחישוב יש להצמיד את הסכום הזה למדד ממועד הרכישה לפני כ - 6 שנים ? האם אפשר להגיש תחשיב כזה לשומת שבח ? תודה מראש על עזרתכם

  השב
 • 09:39, 7 בינואר 2013

  שלום רב.

  הפורום הנ"ל עוסק במקרקעין ולא במיסוי מקרקעין. לעניין מיסוי אתה מוזמן להיכנס לפורום המתאים באתר. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.