קו ביות בדו משפחתי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אסף לוי

  נשלח ע"יאסף לוי 14:10, 4 בינואר 2013

  שלום רב, אני מנהל משא ומתן לקניית שטח לבניית בית באזור השרון. לשטח מוצמד שטח נוסף אשר בעליו נמצא בשלבים מתקדמים של בנייה. בעל השטח שבונה את הבית מבקש להעביר את צינור הביוב שלו דרך השטח שאני מעוניין לרכוש לצורך חיבור לתשתית הביוב העירונית. 1. מה אני צריך לעשות על מנת להגן על עצמי - תקלות בצינור, ריחות וכו� 2. האם אני יכול לדרוש ממנו להעביר את הצינור דרך השטח הציבורי ( דבר שהעירייה מנסה להימנע ממנו). 3. במידה ואני מאשר לו לעבור דרך השטח שלי, האם אני יכול לגבות ממנו תשלום ומה הוא התשלום הנהוג בגין טובת ההנאה הזו - אני משלם כסף רב מאוד בעבור השטח הזה. תודה רבה

  השב
 • 09:46, 7 בינואר 2013

  שלום רב.
  יש לבדוק תחילה את תוכניות הבינוי. ככל שהצינור עובר במגרש שלך ואין אפשרות להזיזו הרי שרצוי להגיע להסדר בינכם, הסכם שיתוף, בו יוסדר כל נושא התיקון והתחזוקה של הצינור (אחריות, הוצאות ועוד). לשם כך רצוי להעזר בעו"ד שיכין את ההסכם וייסיע לכם במציאת הנקודות החשובות שיופיעו בו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.