• 8 בינואר 2013

שוכר הדירה עקר תריס ומעבר לנזק לדירה שבר גגון בדירה למטה

ראשית תודה
    הדיר בדירה של חמותי זרק חפצים כולל תריסים שעקר למטה לחניה , ומעבר לנזק שגרם לדירה שבר גגון של אחת מהדירות למטה.הדיר בדירה למטה טוען שהמשכירים
    לא מעניינים אותו, ודורש את הפיצוי מאיתנו עכשיו.
    ראשית האם ברגע שאני משכיר את הדירה שלי לשוכר, אני נוטל אלי את האחריות להתנהגות של השוכר (מסתבר שהוא סובל מפיצול אישיות או משהוא כזה)
    הרי מחר הוא חס וחלילה יזרוק חפץ על אחד הדיירים או על הולכי הרגל ברחוב, או יתקוף משהוא מהדיירים אפילו בחפץ מסוכן זה או אחר, אז האם אין תקדימים בבית המשפט, למקרה של התנהגות חריגה של הדיר
    השוכר?
    האם הדיר הנפגע אמור לפנות מידית אלי, או שבתחילה הוא חייב לפנות לשוכר שזרק את התריס למטה ופגע בגגון שלו.לדוגמא לפנות אליו בדיבור ואם לא עוזר לשלוח מכתב רשום ורק אז לפנות אלי?
    האם התביעה שהגשתי "סעד לפינוי דייר" לא אמור להסתיים ורק אז מתחיל התהליך של התביעה לנזקים, כולל הנזקים לשכנים. בקיצור האם אני רשאי לצפות שגם הדייר הנפגע ימתין?
    אני מתנצל אבל הסיבה לשאלות המעצבנות האלו הוא כי הכסף של שכר הדירה עובר ישירות לבית האבות של הסבתא, וממש אין לנו "עודף כסף" לתיקון נזקים, תשלום וועד....
    ושוב תודה רבה מראש על הייעוץ.

8 בינואר 2013
  • 15 בינואר 2013

שוכר הדירה עקר תריס ומעבר לנזק לדירה שבר גגון בדירה למטה

שלום רב. כעקרון מי שאחראי לנזק הוא שצריך לשאת בו. ככל שהדייר גרם נזק לשכן על השכן לפנות אל הדייר ולא אליכם. אתם רשאים להגיש תביעה על נזקיכם כאשר הנזקים יתגבשו.

15 בינואר 2013
    • 15 בינואר 2013

מאיר תודה רבה על עזרתך, יעוצך הכן דומה למסרונים אחרים שקיבלנו, שוב תודה רבה

15 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?