שוכר הדירה עקר תריס ומעבר לנזק לדירה שבר גגון בדירה למטה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי קליין

  נשלח ע"יאבי קליין 21:49, 8 בינואר 2013

  ראשית תודה הדיר בדירה של חמותי זרק חפצים כולל תריסים שעקר למטה לחניה , ומעבר לנזק שגרם לדירה שבר גגון של אחת מהדירות למטה.הדיר בדירה למטה טוען שהמשכירים לא מעניינים אותו, ודורש את הפיצוי מאיתנו עכשיו. ראשית האם ברגע שאני משכיר את הדירה שלי לשוכר, אני נוטל אלי את האחריות להתנהגות של השוכר (מסתבר שהוא סובל מפיצול אישיות או משהוא כזה) הרי מחר הוא חס וחלילה יזרוק חפץ על אחד הדיירים או על הולכי הרגל ברחוב, או יתקוף משהוא מהדיירים אפילו בחפץ מסוכן זה או אחר, אז האם אין תקדימים בבית המשפט, למקרה של התנהגות חריגה של הדיר השוכר? האם הדיר הנפגע אמור לפנות מידית אלי, או שבתחילה הוא חייב לפנות לשוכר שזרק את התריס למטה ופגע בגגון שלו.לדוגמא לפנות אליו בדיבור ואם לא עוזר לשלוח מכתב רשום ורק אז לפנות אלי? האם התביעה שהגשתי "סעד לפינוי דייר" לא אמור להסתיים ורק אז מתחיל התהליך של התביעה לנזקים, כולל הנזקים לשכנים. בקיצור האם אני רשאי לצפות שגם הדייר הנפגע ימתין? אני מתנצל אבל הסיבה לשאלות המעצבנות האלו הוא כי הכסף של שכר הדירה עובר ישירות לבית האבות של הסבתא, וממש אין לנו "עודף כסף" לתיקון נזקים, תשלום וועד.... ושוב תודה רבה מראש על הייעוץ.

  השב
 • 18:42, 15 בינואר 2013

  שלום רב. כעקרון מי שאחראי לנזק הוא שצריך לשאת בו. ככל שהדייר גרם נזק לשכן על השכן לפנות אל הדייר ולא אליכם. אתם רשאים להגיש תביעה על נזקיכם כאשר הנזקים יתגבשו.

  תגובה
 • 19:20, 15 בינואר 2013

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.