גילוי פגמים שלא היו נראים לעין לאחר רכישת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 16:52, 9 בינואר 2013

  שלום, לפני כשנה וחצי רכשתי דירה. במהלך המו"מ בע"פ שאלתי את המוכרים האם יש תקלות ואו בעיות עם הדירה מעבר למה שרואים ותשובתם הייתה שלילית. האזור הבעייתי היה צבוע ונראה מצויין. בחורף שעבר גילינו שיש נזילה משמעותית בחדר האורחים ובעיות איטום במקומות נוספים בדירה. הנסיונות לפתור את הבעייה בעצמנו עלו בתוהו. חשדנו שהבעלים הקודם ידע על כך וסבל מאותה בעייה אבל לא היה לנו איך להוכיח זאת. מיותר לציין שהנזילה חזרה על עצמה גם בחורף הנוכחי. לאחרונה הובא לידיעתי שהנזילה המדוברת חוזרת על עצמה מזה שנים והבעלים הקודם אף תבע את הדייר בקומה מעל לתיקון הנזילה. האם יש דרך לתבוע את הבעלים הקודם על הסתרת המידע וכיסויה? האם יש דרך לבטל עיסקה כאשר מתברר שהמוכר התנהל בחוסר תום לב. תודה, מיכאל

  השב
 • 18:50, 15 בינואר 2013

  שלום רב. ניהול מו"מ צריך להעשות בתום לב ותוך גילוי פרטים מהותיים וחשובים לעסקה. ככל שהוטעתם ו/או הסתירו ממכם מידע מהותי הינכם זקאים לסעדים שקבועים בחוזה ו/או בדין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.