הפרת חוזה שכירות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • סיון

  נשלח ע"יסיון 17:01, 9 בינואר 2013

  שלום רב: אני ובן זוגי עברנו לגור ביחידת מרתף לפני חודש וחצי. מרגע הכניסה לדירה ולאחר הלילה הראשון שישנו בה התחלנו שנינו לסבול מכאבי ראש חזקים, שיעול וקוצר נשימה. אנחנו לא מצליחים לישון.יחידת הדיור מונה שני חדרים וגודלה הוא 50 מטר מרובע. בסלון ישנו חלון קטן שאורכו 32 ס"מ ורוחבו 52 ס"מ. בחדר השינה יש מעיין חלון שבעצם פונה לקיר כי זה מעין פיר שמכוסה בדק מחורץ כאשר אותו אנו פותחים באישור המשכירה ופתחו קטן מאוד. בפיר זה יש המון ליכלוך וחפצים של המשכירה אותם היא לא מפנה. גודל ה"חלון" 111 ס"מ רוחב ואורכו 80 ס"מ. אנו נאלצים לישון עם מזגן אפילו בימים קרים אלו מאחר שמאוד חנוק לנו ואנחנו מאוד סובלים מכך. בנוסף, בימים גשומים נכנסים המון מים לדירה מאחר ופתח הניקוז הקיים לא עוזר דבר שהמשכירה לא טרחה לציין. אנחנו מעוניינים לעזוב את הדירה והמשכירה מתנה זאת במציאת דיירים חלופיים שמגיעים לראות את הדירה ולא נמצא מישהו שמעוניין. רציתי לקבל את חוות דעתכם מה ניתן לעשות בנידון. תודה.

  השב
 • 18:55, 15 בינואר 2013

  שלום רב. כעקרון יש לפעול בהתאם להוראות הסכם השכירות. ככל שבנכס ליקויים ופגמים הרי שבחובתכם ליידע את המשכירה ובאפשרותכם להפרע ממנה על נזקיכם. בהתאם להוראות החוק המשכיר חייב, תוך זמן סביר לאחר שקיבל דרישה לכך מאת השוכר, לתקן במושכר, או בנכס שברשותו המשמש את המושכר, כל דבר השולל או המגביל הגבלה של ממש את השימוש במושכר לפי ההסכם או לפי המקובל בנסיבות (להלן - פגם), בין שהפגם היה בזמן מסירת המושכר לשוכר ובין שהתהווה לאחר מכן.

  תגובה
 • 14:51, 13 בנובמבר 2014

  שלום רב.
  יש לפעול בהתאם להוראות הסכם השכירות.
  כמו כן יש ליידע את המשכיר בעניין הליקויים והפגמים , המשכיר חייב לתקן . יש צורך בבדיקה ממעמיקה לעניין ביטול החוזה .
  מאיר שליו -סלם, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.