שינוי ייעוד לקרקע - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שואל

  נשלח ע"ישואל 20:20, 26 בינואר 2013

  שלום, אני גר במושב בדרום ולאחרונה חשבתי על פתיחת עסק מסויים ובשל כך אני צריך לעדות שינוי ייעוד לקרקע. הרעייון הוא הפויכה של הקרקע מקרקע חקלאית למקום בו יהיה מעיין מגרש משחקים. גודל הקרקע הוא כ-2 דונם, שחלק ממנו יהיה סככה. -מה הפרוצדורה שצריך כדי לבצע שינוי ייעוד? מי הגופים אליהם צריך לפנות? -כמה זמן, לערך, צריך לקחת התהליך? -כמה, לכל היותר ולכל הפחות צריך לעלות נושא שינוי הייעוד? תודה מראש.

  השב
 • 18:46, 4 בפברואר 2013

  שלום רב. לצורך שינוי ייעוד יש לבחון תחילה את האפשרויות המעשיות ולשם כך עליך לפנות לאדריכל רישוי שיבחן את ייתכנות הדבר. ככל שהדבר בר ביצוע האדריכל ינחה אותך בהמשך התהליך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.