דירה חדשה מקבלן - עיכוב במסירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 11:37, 5 בפברואר 2013

  בחודש דצמבר 2011, חתמנו על חוזה עם קבלן לדירה, בחוזה נרשם שהקבלן יכול לאחר במסירה עד 60 ימי עבודה (שלושה חודשים). לפי מה שקראתי לאחרונה, הוכנס תיקון בחוק המכר בחודש מרץ 2011 שאומר שהקבלן יכול לאחר עד 60 יום ולאחר מכן עליו לשלם פיצוי. אבקש לדעת מה תופס: החוזה שחתמנו, או התיקון בחוק שלא ידענו עליו. האם אנו זכאים לפיצוי לאחר 60 יום או לפי מה שרשום בחוזה? אודה לתשובה דחופה.

  השב
 • 11:37, 11 בפברואר 2013

  שלום רב. כעקרון חוק המכר דירות גובר על הוראות ההסכם אולם לתשומת ליבך החוק קובע כי על אף האמור בסעיפים הרלוונטים בחוק לעניין האיחור, הצדדים לחוזה המכר רשאים להסכים כי הסעיפים הנ"ל לא יחולו על איחור במסירה שנגרם כתוצאה מנסיבות שאינן בשליטת המוכר ושהסיכון להתרחשותן ולתוצאותיהן אינו מוטל עליו. מכאן שיש לבחון את הוראות ההסכם ולראות כיצד הוא מנוסח והאם ניתנה למוכר אפשרות להתעכב במסירה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.