סעד הצהרתי וביטול עיקול - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • י.ב

  נשלח ע"יי.ב 10:56, 8 בפברואר 2013

  שלום, אמי התגרשה מאבי לפני כ-10 שנים ובפס"ד של הגירושין קיבלה על עצמה את תשלומי יתרת המשכנתא ואת בעלות בדירה. אבי ויתר על הדירה. אמי לא ביצעה העברה בטאבו (כלומר מחיקת אבי מהרישום). אבי (שלא היה עימו קשר מאז) צבר חובות והוטל עיקול על הדירה (כי הוא עדיין רשום בטאבו). אמי הייתה מעוניינת להעביר את הדירה על שמי(או פשוט למחוק את אבי מהרישום בטאבו) - אך לא ניתן לבצע זאת בגל העיקול (של אבי). אבי נפטר לפני כחודשיים - אין לו ירושה ושום דבר בעזרתו היינו יכולים להחזיר את חובותיו. מה עלינו לעשות ? - רצינו לפנו לביהמ"ש המחוזי בבקשה לקבלת סעד הצהרתי המורה למחוק את העיקול בגלל שהדירה לא שייכת לאבי אלא לפי פס"ד של גירושין רק לאמי. האם זו הדרך ? - והאם זה אפשרי בכלל (בלקיחת בחשבון שאבי נפטר) ומהן העלויות ומשך זמן הצפוי של ההליך ? תודה רבה מראש, בכבוד רב, י.ב

  השב
 • 11:31, 11 בפברואר 2013

  שלום רב. ככל שהעיקולים מאוחרים למועד של העברת הזכויות של אביך המנוח לאמך, הרי שיש מקום לפעול משפטית להסירם. מוצע לכם לפנות לעו"ד בעניין זה שיסיע לכם בהליך וימליץ על דרכי הפעולה הנכונים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.