דירה חדשה מחברה קבלנית. - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • לינה

  נשלח ע"ילינה 18:35, 9 בפברואר 2013

  חברה שרכשה קרקע בעסקת קומבינציה עם אדם שהיה לו בית פרטי על קרקע פרטית. החברה בנתה מספר דירות שנמכרו והדיירים התחייבו לשלם שכ"ט עו"ד של החברה. ונרשמה הערת אזהרה לכל הדיירים שרכשו. אחת מהדיירים היא דודתי, אשה מבוגרת, היא שילמה מס רכישה וכל מה שנדרש ואין לה כל חוב גם לא לעיריה. בקרוב יעברו 7 שנים והדירה טרם נרשמה בבעלות הדיירים. עיינתי בחוזה ובדקתי באתר של משרד השיכון וראיתי שטרם נעשתה פרצלציה ואין רישום בית משותף ואין זכויות משתכנים, למרות שהחברה התחייבה בחוזה, אך לא נקבה בזמן. ברצוני לדעת האם ניתן לרשום בעלות בטאבו ללא רישום פרצלציה או רישום בית משותף ומה הסיבות שיכולות למנוע מהחברה לעשות זאת. תודה.

  השב
 • 11:25, 11 בפברואר 2013

  שלום רב. יש לבדוק היטב מה מעכב את הרישום. כעקרון רישום הבית המשותף נעשה לאחר רישום הזכויות בחלקה המתאימה וככל שהליך רישום האיחוד וחלוקה מתעכב מתעכב בהתאם גם רישום הזכויות. יש לפנות לחברה הקבלנית ולברר עימה מה הסיבות לעיכוב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.