עמלת תווך - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יהודה עוזרי

  נשלח ע"ייהודה עוזרי 19:15, 9 בפברואר 2013

  חיפשתי דירה לקניה דרך יד 2 באינטרנט ולאחר שרשמתי כמה דירות שמענינות אותי יצרתי קשר עם בעלי הדירה וקבעתי מועד לראותן, אחת הדירות שראיתי עשתה עלי רושם טוב, לאחר שבוע בערך אשתי וגיסתה ראו כמה דירות ע"י מתווך והוא הראה לה גם את הדירה שראיתי לבדי, יצרתי קשר עם המתווך והסברתי לו שאת הדירה הזאת ברח' מס' וכו' ראיתי בכוחות עצמי דרך יד 2 ויש לי צילום של פירסום הדירה מיד 2 וכן בעל הבית מאשר זאת שראיתי את הדירה בלי מתווך ובכל זאת הוא דורש דמי תווך, מה עלי לעשות ?תודה מראש

  השב
 • 11:22, 11 בפברואר 2013

  שלום רב. כעקרון המתווך זכאי לדמי תיווך ובלבד והוא היה הגורם היעיל שהביא את הצדדים לסגירת העסקה. טענות הצדדים יתבררו בבית המשפט והוא יצטרך להכריע בסוגיה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.