נזקים שנגרמו ע"י השכנים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אסתר

  נשלח ע"יאסתר 18:19, 10 בפברואר 2013

  שלום רב, 1. יש בבנינו זוג שכנים עם 5 ילדים והם אנשים לא מתחשבים בשאר הדיירים. המרפסת עם גג רעפים דקים שלנו, הילדים רצים על הגג וגם האישה עומדת על הגג כשהיא שוטפת את החלונות. הגג ניזוק והמים נכנסים למרפסת והיא לא מודה באשמה ולא לוקחת אחריות. מה ניתן לעשות בנידון כדי להכריח אותם לתקן את הנזק? 2. אותם השכנים הורידו עץ שסק גדול מהשטח הציבורי - גינה פנימית של כל הדיירים, בלי הסכמה של שאר הדיירים. עץ היה מניב פירות לשמחת כל הילדים בכניסה וגם המבוגרים. האם יש חוק המגן על עצים ציבוריים? מה ניתן לעשות? השכנים מאוד אלימים ולא תיקשורתיים, הגבר שוטר לשעבר, עם עבר פלילי (בית סוהר) אנחנו מפחדים להתעסק איתם וסובלים מאוד. אנא עזרו לנו בעיצה ולאן ניתן לפנות לקבלת עזרה. תודה מראש, אסתר

  השב
 • 11:16, 11 בפברואר 2013

  שלום רב. ככל שהדיירים גרמו לנזק לרכוש המשותף עליהם לשאת בנזק. לעניין העץ ברכוש המשותף לא ניתן לעשות שימוש ברכוש המשותף תוך פגיעה בזכויות האחרים. מאחר והמדובר ברכוש המשותף על הוועד לפנות לדיירים ובמידת הצורך לנקוט הליכים משפטיים כנגדם. באפשרותכם להעזר גם בתרבות הדיור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.