התיישנות מס רכוש- עזרה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 10:31, 13 בפברואר 2013

  האם קיימת התיישנות בנוגע לתביעת חוב מס רכוש . האב נפטר ב1990, הנכס נרשם ע"ש 2 ילדיו באותן שנים עד שנת 96. וכיום ב2013 מודיעים להם כי קיים חוב מס רכוש מאותה תקופה שלא שולם והצטבר היום לסך של 300,000 ש"ח (כולל הצמדה וריבית). הילדים מעולם לא קיבלו הודעה על חיוב מס רכוש/התראה וכיוצ"ב. השאלה האם יש התיישנות על החוב? ומה לענין השיהוי של רשות המיסים והגביה? שנכון לעכשיו פתחה נגדם בהליכי הוצל"פ וייתכן והנכס יועמד למכירה לכיסוי החוב. תודה מראש

  השב
 • 17:09, 19 בפברואר 2013

  שלום רב. מוצע לפנות לפורום המסים באתר.

  תגובה
 • 17:48, 21 בפברואר 2013

  חוב מס רכוש אינו חוב מס רגיל. מדיניות של ביצוע עיקולים, ו/או מכירת קרקע לגביית חובות מס רכוש מבלי לבחון עם החייב את אפשרויותיו לשלם לפי יכולתו והכנסתו, מנוגדת הן להצהרות מפורשות שניתנו על ידי נציגי מדינה למוסדות חקיקה ומשפט, הן לרוח החוק והן להוראות מפורשות שהוצאו על ידי נציבות מס הכנסה, שלא לדבר על פגיעה בחוקי יסוד.
  ראי למשל כאן:
  http://www.azriel.co.il/modules.php?name=News&file=article&sid=205

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.