שיפוצים - ייעוץ לסטודנטית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • נעמי

  נשלח ע"ינעמי 12:02, 19 בפברואר 2013

  שלום, רציתי להתייעץ: אני סטודנטית ירושלמית, משכירה דירה עם שותפים בסמטה קטנטנה בנחלאות - ומשפצים בבית לידנו. מלבד לרעש לא סביר, ועוד בתקופת המבחנים - השיפוצים כוללים את הריסת מחיצת הברזל שהייתה בין הגג שלנו לגג של הבית לידנו. הגג הוא שטח עליו חתמנו, חלק מהבית שאנו משכירים, וכעת הוא פרוץ ופתוח, לא ניתן לשימוש פרטי. האם וכיצד ניתן לדרוש פיצוי כספי, הוזלת שכ"ד בהתאם לתנאים החדשים שלא עליהם חתמנו? אשמח לתשובה, המון תודה. נעמי - naomi.niddam@gmail.com

  השב
 • 16:18, 19 בפברואר 2013

  שלום רב. הגבלת השימוש מהווה פגם. החוק קובע כי במידה והמשכיר לא תיקן את הפגם תוך זמן סביר לאחר שקיבל על כך דרישה מאת השוכר, רשאי השוכר להפחית את דמי השכירות, כל עוד לא תוקן הפגם, לפי היחס שבו פחת שווי השכירות עקב הפגם לעומת שוויה לפי החוזה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.