ביטול עסקה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יורם

  נשלח ע"ייורם 12:26, 21 בפברואר 2013

  הבת שלי קיבלה דירה במתנה ולאחר מכן התחתנה, ולפני שהתחתנה היא מכרה לי את הדירה וננקב בו סכום X שעליי לשלם, זה לצורך בטחונה, בפועל ההסכם לא מומש, רק נרשמה הערת אזהרה, ברצוני לבטל את העסקה כדי שהזכויות יישארו על שמה, האם די בהסכמת שני הצדדים החתומים על העסקה כדי לבטלה, האם יש תוקף ליפוי כח בלתי חוזר ברגע ששני הצדדים פונים למינהל בבקשה לביטול העסקה בהסכמה.

  השב
 • 17:17, 27 בפברואר 2013

  שלום רב. לתשומת ליבך ניתן לבטל עסקה רק בנסיבות מסוימות המוגדרות. הביטול צריך שיתייחס הן לביטול העסקה במקרקעין והן בהיבט המיסוי. למותר לציין שבנסיבות מסויימות קיים חשש שרשויות המס יראו בביטול עסקה כמכר חוזר. מומלץ להעיזר בעו"ד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.