נזקי נזילה מהשכן - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אווה

  נשלח ע"יאווה 15:29, 27 בפברואר 2013

  סבלנו מנזילה מהשכן למעלה פעמיים. בשתי הפעמים השכן תיקן את הנזילה, כנראה באופן מקומי ולא יסודי. בפעם הראשונה חיכינו להתייבשות ותיקנו את הנזק לבד, מבלי לצפות לפיצוי. בפעם השניה קיר המטבח ספג מים רבים, שחדרו לארונות המטבח, וייצר עובש וריח חריף בתוך הארונות ובחלל כולו. בזמן הנזילה לא היה בביטוח שלנו סעיף שמבטח "צמודי מבנה" אלא רק מבנה ולכן אין באפשרותי להפעיל ביטוח. לשכן אין ביטוח מאז שסיים את התשלום על הדירה ולא יכול לתבוע עבור צד ג'. יש בידינו חוות דעת מאינסטלטור מומחה שמקור הנזק לא אצלנו אלא אצל השכן. כיצד יש לפעול כעת? מהם השלבים המתאימים- מה עלינו לבקש מהשכן? הבנתי שחוות דעת שמאי עלותה כ1000 שח ומעלה, כסף שאין ביכולתי לשלם. כיצד יש להעריך את מחיר הפיצוי? האם נהוג לעשות זאת בתיווך שמאי בלבד? או שניתן למשל להזמין איש שיפוצים? המטבח ישן, ואם יפורק על מנת להחליף את המשטח האחורי, אין לדעת אם ניתן יהיה להרכיבו מחדש ואם לא יינזק עוד יותר מהפירוק. אנו נאלצים להסירו עקב הנזק, דבר שלא היינו עושים אלמלא הנזילה- איננו מחפשים להתעשר על גב השכן, אך מה יקרה אם אכן צריך להחליף מטבח? ומה לגבי ייבוש הקירות והעובש? וכיצד לאכוף תיקון מקיף יותר של מקור הנזילה אצל השכן, שלא תתרחש בשנית? אודה מאוד לעצתכם.

  השב
 • 16:58, 27 בפברואר 2013

  שלום רב. ככל שנגרם נזק בגלל השכן הרי שעל השכן לשאת ולפצות אתכם בעבור הנזק שהסב לכם. לעניין גובה הנזק יש לקבל חוו"ד מתאימה מהגורם המתאים, בתלות במהות הנזק שנגרם. כמו כן ובהעדר הסכמה יהיה עליכם להוכיח כי הנזק אכן נגרם על ידי השכן וגם לצורך זה יהיה עליכם להביא בעל מקצוע מתאים להוכחת מקור הנזק. בהעדר הסכמה לגבי גובה הפיצוי ייתכן ולא יהיה מנוס מהגשת תביעה לבית המשפט המתאים בהתאם לגובה הנזק שנגרם. ממולץ להיעזר בעו"ד.

  תגובה
 • 08:30, 20 במרץ 2015

  שם תוכן הודעה:איזה בית משפט מטפל בנזקי נזילה מהשכן מעלי:בית משפט לתביעות קטנות,המפקח על הבתים המשותפים,
  או בית משפט השלום,
  לאיזה בית משפט מגישים את התביעה,כנגד השכן מלמעלה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.