מה גובר על מה? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 17:55, 27 בפברואר 2013

  שלום, סבתא שלי נפטרה באמצע ההליכים להעברת דירה שהייתה שייכת לה על שמי. הניירות הועברו לטאבו, אבל עוד לא נרשמה הערת אזהרה. מה המשמעות? דודתי ואבי הם היורשים החוקיים של כל רכושה של סבתי, והם אינם יודעים על ההליך שסבתא שלי החלה. סבתא שלי עשתה זאת מרצונה החופשי ובצלילות. אבל ברור לי שכשהם יגלו כמובן שלא ישמחו. מה גובר על מה אם יבקשו צו ירושה? האם הטאבו ייתן להם? האם בטאבו יודעים שהבקשה בהליכים? איך זה עובד? תודה

  השב
 • 14:31, 13 במרץ 2013

  שלום רב. צו ירושה/קיום צוואה תקף ביחס מה שיש למנוח ולא לגבי מה שכבר אין. ככל שסבתך חתמה על המסמכים המתאימים בנוגע להעברת הזכויות על שמך עוד בחייה הרי שהעברת הזכויות אמורה כעקרון לגבור על הצוואה המאוחרת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.