סכסוך במכירת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רובי

  נשלח ע"ירובי 08:37, 2 במרץ 2013

  לפני כחודש וחצי מכרתי דירה להשקעה. טרם מסירת המפתח, הרוכש טען שכמעט הכל בדירה לא תקין. בדקתי את טענותיו ואלו שהיו נכונות טיפלתי בהן מיידית ( כמה שקעי חשמל שיצאו ממקומם, תיקון חשמל של הדוד, ברז לא תקין, הדבקה מחדש של אסלת השירותים לריצפה ). למרות הנ"ל, הרוכש טען שיש נזקים שלהערכתו מסתכמים בכ 4500 וביקש ש"אפצה" אותו על כך. ( הוא ציין המחיר על דברים שתיקנתי בפועל, כאמור לעיל ) עניתי לו שמאחר וביצעתי התיקונים הנ"ל ומאחר ורכש את הדירה ישנה AS IS ואין שינוי במצב הדירה במועד הרכישה ( למעט: בלאי סביר ( צבע וכד' )לא מגיע לו "פיצוי" כלשהו ואני רואה בדרישתו נסיון סחיטה. במעמד גמ"ח ומסירת המפתח הוא חזר על טענתו ואמר שהוא "מוכן לוותר לי על הרוב" ויסתפק בפיצוי של 1500 ש"ח. כמובן שסירבתי לשלם מה שלא מגיע לו. היום קיבלתי ממנו מכתב רשום ובו הוא מפרט "נזקים" שלטענתו נגרמו לו עקב ליקויים ( לטענתו. והוסיף עוד דברים שלא טען קודם )וכי הוא צילם נזקים שונים בדירה והוא מעריך את סך הנזקים בכ- 14000 ש"ח ודורש לקבל הסכום מיידי , ולא יפנה לערכאות משפטיות. * בהסכם המכר כתוב שהקונה ראה את הדירה והיא מתאימה לצרכיו וכי הוא קונה את הדירה AS IS ולא יהיו לו טענות באשר לבלאי סביר. האם לתביעתו יש סיכוי להתקבל ע"י ביהמ"ש ? רובי

  השב
 • 15:15, 13 במרץ 2013

  שלום רב. על מנת שהתביעה של הרוכש תצלח אם בכלל תוגש עליו יהיה להוכיח את קיומם של הנזקים וכן את עלות תיקונם וכן שהמדובר בליקויים שהוסתרו מפניו בעת הרכישה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.