הסתרת מידע בחוזה לרכישת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רם נגיד

  נשלח ע"ירם נגיד 11:01, 12 במרץ 2013

  שלום, לפני כשבועים חתמתי על חוזה לרכישת דירת קרקע עם חצר ואף שילמתי תשלום ראשון והערת הזהרה נרשמה לזכותי. מספר ימים לאחר החתימה נודע לי שמתנהל הליך בו הדיירים בקומות העליונות מבקשים לבנות מרפסות שאם יבנו לא יאפשרו לדיירים בקומות התחתונות לבנות סוכה יסתירן אור וכו, הדיירים בקומות התחתונות שכרו עו"ד והגישו התנגדות והנושא נמצא בדיונים בועדה לאישורים בעיריה. המידע הנ"ל לא נמסר לי לפני הרכישה והקונה אף התחייב בחוזה שלא ידוע לו דבר על הליך משפטי מנהלי או אחר שמתרחש ביחס לדירה. בנוסף מצוי מכתב בו הדיירים,מביעים את התנגדותם לבנייה ועליו חתומים בין הייתר מוכרי הדירה,כך שודאי שהם ידעו על ההליך והבינו את הנזק הטמון בחובו. מבירור שערכתי אצל העו"ד שמטפל בהתנגדות הדיירים בקומות התחתונות עולה כי אך 25% מהדיירים בביניין מסכימים לבקשת הבנייה בעוד כ-75% מתנגדים. איני מעוניין לבטל החוזה אך גם איני מעוניין למצוא עצמי בעוד שנה או שנתיים במצב שבו נבנית מרפסת מעל החצר שבדירה ובכך מורידה את ערך הדירה. שאלתי איך כדאי לנהוג במצב זה? והאם אוכל אם וכאשר יינתן אישור לבניית המרפסות נאמר בעוד שנתיים, לתבוע מהמוכר פיצוי על הסתרת המידע הנ"ל? תודה, רמי נגיד

  השב
 • 15:53, 13 במרץ 2013

  שלום רב. הנושא מורכב ומוצע לפנות לעו"ד שילווה אתכם. כעקרון אי גילוי עובדות מהותיות יכול להיות נגוע בחוסר תום לב מובהק, נסיבה העולה כדי הפרת החובה הקבועה בסעיף 12 לחוק החוזים המזכה בפיצויי הסתמכות ועף עלולה להגיע לידי הטעיה המזכה בביטול ההסכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.