גבול מגרש בין שכנים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 17:51, 14 במרץ 2013

  שלום, אני בונה בית פרטי ואני רוצה להסדיר את עניין הגבול ביני לבין השכן שלי. הפרש הגבהים ב 0.0 ביני לבינו הוא 1.5 מ'. אני רוצה לבנות קיר תומך והוא רוצה לבנות מסלעה ואינו מוכן להתפשר על כך. למיטב הבנתי, גבול בין שכנים אמור להתחלק שווה בשווה בין השכנים. האם חובה עליו להתחלק איתי בכסף בבניית הקיר למרות שהוא לא מסכים לבנייתו, והאם מותר לי על פי חוק לבנות את הקיר באמצע הגבול ביני לבינו (כלומר חצי אצלי וחצי אצלו)למרות שהוא לא מסכים לבנייתו? תודה, טל.

  השב
 • 10:39, 10 באפריל 2013

  שלום רב. החוק קובע כעקרון כי קירות, גדרות, עצים, ומחוברים כיוצא באלה הנמצאים במיצר של מקרקעין שכנים יראום כנכסים בבעלות משותפת של בעלי המקרקעין השכנים, כל עוד לא הוכח היפוכו של דבר.
  כל אחד מבעלי המקרקעין רשאי להשתמש בהם למטרה שלשמה הוקמו, וחייב הוא להשתתף בהוצאות הדרושות כדי להחזיקם במצב תקין לפי שיעור שהוסכם ביניהם, ובאין הסכם כזה - בחלקים שווים, זולת אם מידת השימוש בהם היתה שונה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.