מרחק מינימלי בין דירות סמוכות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 21:01, 18 במרץ 2013

  שלום, לאחרונה עברתי לגור בדירה שכורה בבניין דירות. לאחר שנכנסתי לדירה, גיליתי שחלק לא מבוטל ממנה היה שייך בעבר לחדר המדרגות של הבניין: בעל הדירה ניכס לעצמו את רוב המסדרון המוביל לדירתו שלו ולדירה שממול (שאינה בבעלותו). למיטב ידיעתי, בעל הדירה לא קיבל את האישורים הדרושים לכך. השאלה שלי היא: כיצד עומדים מעשיו של בעל הדירה ביחס לחוק בישראל? יצויין כי השינוי האמור בתוכנית המיתאר של הבניין קיצרה באופן משמעותי את המרחק בין הדלתות של שתי הדירות בקומה: המרחק כעת עומד על קצת יותר ממטר, בשעה שהמרחק בין שתי הדלתות בקומה שמעל עומד על שלושה מטרים (!) מאחר ואל שתי הדירות מוביל כעת גרם מדרגות צר, כל רעש שנעשה בחדר המדרגות נשמע היטב בסלון הדירה. לאור זאת, אמקד את השאלה שלי: האם ישנו מרחק מינימלי בין שתי דלתות סמוכות בבניין דירות, הקבוע בחוק? תודה מראש, יניב

  השב
 • 13:28, 21 במרץ 2013

  יש תקן. ברור שנעשתה עבירה על חוק התכנון. האם לא ראית זאת לפני שחתמת על החוזה?

  תגובה
 • 20:02, 21 במרץ 2013

  ראשית - אני מודה לך על תשובתך.

  שנית -
  לא הבחנתי בכך לפני שחתמתי על החוזה.
  בנוגע לתקן - מהו?

  המון תודה,
  יניב

  תגובה
 • 15:21, 27 במרץ 2013

  לא הבנתי רק מה זה עניינך,
  אתה רק משכיר לא?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.