סגירת מרפסת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רוני אליהו

  נשלח ע"ירוני אליהו 10:49, 23 במרץ 2013

  שלום! קניתי בית בשנת 98 וקיבלתי אישור מהעיריה שהכל תקין מסיבות כאלה ואחרות לא השלמתי את רישומי הבעלות שלי בטאבו .בימים אלה אני רציתי למכור את הדירה ולאישורי העברה הייתי צריך את אישור העיריה ומבדיקה שלהם נמסר לי כי קיימת סגירת מרפסת בדירה אבקש להבהיר כי לא נעשה שום סגירה בשנים אלו מה גם שכל 5 הדירות בבניין זה נראות דומות ללא מרפסת בפועל. אבקש לדעת מה ניתן לעשות בנדון? בתודה

  השב
 • 13:25, 24 במרץ 2013

  מה סוג האישור שקיבלת מהעיריה ? כנראה להעברת הנכס על שמך, אם תוכיח שכבר אז היתה בנייה והם לא בדקו אולי יש לך סיכוי. בפועל כנראה הם טוענים שיש בנייה ללא היתר בדירה. שאלה נוספת היא מה עם התיישנות? האם העירייה יכולךה לחייב טיפול בהיתר בנייה להעברה בטאבו? זו שאלה לעו"ד.

  תגובה
 • 10:22, 10 באפריל 2013

  שלום רב. לא ברור משאלתך מה המצב נכון למועד זה. כעקרון לעתים ניתן להכשיר את "השרץ" על ידי בקשות באמצעות אדריכל לקבלת היתר בכפוף להיתכנות או לפעמים ניתן לרשום את הזכויות בכפוף לרישום הערה על אי התאמה להיתר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.