שכירות בתמ"א - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 17:13, 29 במרץ 2013

  שלום, אני שוכרת דירה אשר כבר 8 חודשים נמצאת בתהליך בנייה של תמ"א. ידענו שאנחנו שתהיה אופציה כזאת לתמ"א. מעבר לסבל של ירקת בבית, בנייה וקידוחים, אי פתיחת חלונות לאיוורור והרבה רעש. בימים האחרונים הודיע לנו מנהל העבודה שגם קולטי שמש לא יהיו למשך חודשיים והשיא הוא שמבקשים להגיע ולשבור קירות בתוך הבית לצורך פתיחת המרפסת.צריך להיות עם הפועלים כשהם יהיו בדירה ובמשך שלושה ימים. האם אני יכולה לסרב? לבקש מבעל הדירה שיהיה איתם? האם במקרה כזה אני עדיין מחויבת לחוזה? מחכה לתשובה תודה דנה

  השב
 • 19:08, 8 באפריל 2013

  שלום רב. כעקרון החוק קובע כי המשכיר חייב, תוך זמן סביר לאחר שקיבל דרישה לכך מאת השוכר, לתקן במושכר, או בנכס שברשותו המשמש את המושכר, כל דבר השולל או המגביל הגבלה של ממש את השימוש במושכר לפי ההסכם או לפי המקובל בנסיבות (להלן - פגם), בין שהפגם היה בזמן מסירת המושכר לשוכר ובין שהתהווה לאחר מכן.
  היו אי-התאמת המושכר או הפגם נובעים מעובדות שהמשכיר ידע או שהיה עליו לדעת עליהן בעת כריתת החוזה ולא גילה אותן לשוכר, מהווה הדבר הפרה של ההסכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.