הסכם שיתופי - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • טובה

  נשלח ע"יטובה 15:16, 3 באפריל 2013

  שלום. אני גרה בבית פרטי עם הסכם שיתופי עם שני בעלי בתים נוספים. לשניים מאיתנו ביוב משותף. לאותו דייר יש בעייה בביוב והאינסטלטור בקש לעבוד גם אצלנו ואיפשרנו זאת מתוך תמימות ורצון לעזור לשכנה. לנו אין בעיה בצנרת. לאחר שבעל המקצוע סיים, הדייר פנה אלינו ובקש שנשתתף עימו חצי חצי בהוצאות. יש להדגיש כי לא התייעצו עימונו בבחירת בעל המקצוע, הסכום לעבודה, הבעיה וכו'. האם אנו מחוייבים מבחינת ההסכם השיתופי לחלוקה בהוצאות? בדיעבד מסתבר שבכלל זו בעיה שהעירייה הייתה צריכה לפתור ואינה כרוכה בתשלום. בתודה מראש

  השב
 • 18:45, 8 באפריל 2013

  שלום רב. לצערי לא ניתן לסייע בלא שנבחן את הסכם השיתוף ואת הוראותיו לגופו. לאחר שאמרנו זאת ייתכן שגם אם ההסכם מחייב השתתפות הרי שתהיה בידכם הגנה טובה מהנימוקים שציינתם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.