רגע לפני רכישת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 22:30, 3 באפריל 2013

  אני ואשתי חסכנו סכום בעמל רב, מצאנו דירה שעשויה להתאים והלכנו לפגישה ראשונית בבנק לבקש משכנתא. די הלכנו לאיבוד במהלך השיחה עם היועץ, הרגשנו שמושכים אותנו לבור מסוכן כלכלית. חשבנו לקחת חברה שמלווה בתהליך מול הבנק כדי לנסות להמנע משגיאות אבל המחיר יקר וכעת צריכים לחסוך כל שקל. האם יש כמה "כללי אצבע" שיכולים לסייע לנו? אנחנו די אובדי עצות וחוששים לפול בגלל חוסר ידע.

  השב
 • 12:56, 4 באפריל 2013

  כן מבין אותך בהחלט ידידי. גם אני הרגשתי חוסר אונים. תשמע לקיחת משכנתא זה צעק גדול מאוד ואין ספק שצריך להיות מוכן ולהבין את המשמעות, אנחנו נרשמנו לסדנה חינמית למשכנתאות של מזרחי (כל אחד יכול להרשם לסדנה הזו). אתה מקבל שם המון אינפורמציה חשובה שלא בטוח שהיית מקבל את זה במקום אחר, נכון לעכשיו אני בהחלט מרגיש שאני יודע על מה מדברים איתי. בכל אופן לגבי החברה המלווה - נראה לי הוצאה גדולה מידי, אבל אולי זו דרך שכן יכולה להתאים לך.

  תגובה
 • 18:39, 8 באפריל 2013

  שלום רב. אין כלל אצבע, את ההלוואה יש לתפור לכל אחד לפי מידותיו ובמקרה זה לפי הצרכים והיכולות שלכם. לשם כך יש יועצי משכנתאות. אם אין באפשרותכם לפנות ליועץ פרטי שילווה אתכם, ולעתים עלותו נבלעת בחיסכון שהוא משיג עבורכם, עליכם לפנות לבנקים השונים ולעשות סקר שוק והשוואה בין מה שמציעים לכם הנציגים השונים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.