תביעת תשלום לא מוצדקת של עמידר - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 22:18, 7 באפריל 2013

  שלום רב. בבעלותי דירה בבניין של עמידר. לאחרונה קבלן מטעמו עשה שיפוצים בבארות הביוב ובצינורות הביוב בחצר מחוץ לבניין ולהפתעתי קיבלתי מהם דרישה לתשלום על העבודות בסך של 2700 שח. גם דיירים אחרים קיבלו מכתב דומה. אני יודע שאני אמור לשלם רק על עבודות שעמידר מבצע בתוך הבניין, אין לי מושג איפה אני מוצא חוק או משהו רשמי שמגבה את דעתי בעניין. רציתי לוודא שדעתי נכונה ולקבל סימוכין רשמיים בעניין. אודה לעזרתכם בנושא. אבי.

  השב
 • 18:16, 8 באפריל 2013

  שלום רב. בהיעדר פירוט לגבי טיב הזכויות שלך בנכס קשה לסייע. לאחר שאמרנו זאת הסכם ניהול נכסי דיור הציבורי ע"י עמידר כפוף לחוק זכויות הדייר בדיור הציבורי התשנ"ח 1998 ואתה מוזמן לעיין בו. כמו כן באפשרותך לפנות לאתר עמידר המפרט רבות בנושא זה.

  תגובה
 • 18:38, 8 באפריל 2013

  קניתי את הדירה לפני שבע עשרה שנה והיא בבעלותי המלאה. הדירה נמצאת בבניין של עמידר. לבניין מספר כניסות כאשר בכל כניסה שש דירות. העבודות נעשו בחצר המשותפת לכל הכניסות. לא נעשו עבודות בבניין עצמו. עמידר שלחה חשבון ובסיבה לתשלום רשמה עבודות תחזוקה.
  במידה ותוכל לחדש לי לאור המידע הנ"ל אני אשמח.
  בברכה,
  אבי.

  תגובה
 • 13:41, 9 באפריל 2013

  לדעתי עמידר היתה מחויבת להודיע לכל הדיירים, לכנס אסיפת דיירים כי הבניין הוא בית משותף כחוק. ללא אסיפה וללא קבלת החלטה שמוסכמת על רוב הדיירים אין להם הצדקה לדרוש מכם כסף. לגופו של עניין- האם היה צורך לעשות זאת? עמידר לא היתה משפצת בלי הצדקה, עד שהם משפצים צריכה להיות סיבה חזקה מאד לכך. אם אכן היה צורך והם טיפלו, אולי יש להם הרבה דירות בשכירות בבנין וה מחויבים לדאוג להם.

  תגובה
 • 13:59, 9 באפריל 2013

  העניין הוא לא האם היו צריכים לעשות את העבודות או לא.. העניין הוא שהעבודות התבצעו מחוץ לבניין ולכן לפי דעתי אני לא אמור לשלם על העבודות הללו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.