קרן קיימת לישראל. - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 22:53, 7 באפריל 2013

  אני מקווה שאני שואל במקום הנכון, רציתי לדעת האם מותר לקקל להרוס מסלולי הליכה\אופניים ביערות בארץ. האם זה ניצול לרעה של סמכותם? או שזו אדמה שלהם והם יכולים לעשות בה כרצונם? תודה.

  השב
 • 18:12, 8 באפריל 2013

  שאלתך כללית למדי ולא מפורטת דיה. מוצע לפנות בכל בעיה ספציפית שנתקלת בה לקק"ל ולבקש את הסברם. לאחר שאמרנו זאת קק"ל מחויבת, על פי אמנות עליהם היא חתומה עם המדינה, לפעול בהתאם לאמנות שנקבעו. אתה מוזמן לפנות לאתר קק"ל ולראות את מסגרת סמכותם ותפקידם.

  תגובה
 • 19:39, 8 באפריל 2013

  קודם כל תודה על התגובה,
  אנסה לפרט כמה שאפשר, מכיוון שאין אנו מקבלים תשובות מקק"ל ובאתר לא בדיוק מצאנו מה שחיפשנו,
  אנחנו קבוצה של כ2000 רוכבי אופני הרים בתחום של ירידה במורד.
  קקל באופן שיטתי הורסת מסלולים שהיו או שנבנו במקומות שונים ביערות הארץ שהם בתחום האקסטרים, ובונה במקומם מסלולי משפחות. לא שאנחנו לא מברכים על כך אבל זה לא הספורט שלנו,
  השאלה הנשאלת היא האם זה משהו שהם רשאים לעשות, הרס מסלולים ומבחינתנו הרס הספורט היפה הזה.

  תגובה
 • 13:38, 9 באפריל 2013

  לקקל זכות חוקית לטפל, לנהל, לפתח וכל מה שצריך בכל מה שמוגדר כיער, אם יער מוכרז על פי פקודת יערות או יער לפי תכנית בנין עיר. מציע לך לבדוק בועדה המקומית הספציפית אם קק"ל מחויבים בהתר בנייה לפעולה שאת מתלוננת עליה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.