קיבלתי מכתב מהועדה לתכנון ולבניה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • סאלי

נשלח ע"יסאלי 23:52, 7 באפריל 2013

קיבלתי מכתב מהועדה לתכנון ולבניה ורשום כך לכבוד אמא שלי בעלים הנכס אבא שלי חלקה כתובת וכו' ומצורף מכתב הודעה לשכנים הגרים ליד תיק מס' תיק בנין, וסעיפים בנוסף וכולל את ההקלות הבאות: בטח את/ה מביני את ההמשך, אני יודעת שבזמנו הנכס הנ"ל נרשם בצוואה של סבתא שלי שהנכנס שייך לאדם מסוים , ופתאום היה לי מאוד מאוד מוזר למה דווקא אמא שלי קיבלה אותו בדואר רשום, ובנוסף מצויין בעלים של נכס: הוא אבא שלי לא יודעת מה לעשות בנידון, כי מציינים במסמך שתוך 14 יום צריך לתת את הדין וכו' מה אני אמורה לעשות שאני הילדה שלהם , איך לנהוג בנושא הזה , האם צריך באמת לרוץ ולהוציא נסח טאבו או שמא לא ינהג כך תעשה לי בעיה יותר גדולה שלא פתרתי בזמן את הסוגיה הזאת בתדה מכל הלב סאלי

השב
  • 18:09, 8 באפריל 2013

שלום רב. בהעדר פרטים יהיה קשה להשיב על שאלתך. כעקרון נראה שקיבלתם הודעה על הגשת בקשה להקלות בנכס סמוך וניתנה לכם האפשרות להתנגד, במידה ותחפצו בתוך המועד שנרשם.
    באשר לברור מצב הזכויות בנכס ניתן היום להוציא פלט מידע מלשכת רישום המקרקעין דרך אתר האינטרנט ובעלות של 10 ש"ח בלבד.

תגובה
  • 13:35, 9 באפריל 2013

כנראה שהשכן לחלקה שלכם בונה או מגיש לועדה המקומית תכנית בנין עיר לשינוי זכויות בנייה וכדומה , על פי החוק עליו להודיע לכם , כדאי לגשת לועדה שיראו לכם אתה תכנית, אתם צריכים לודא שהתכנית אינה פוגעת בכם, למשל בונים בנין חדש גבוה ומכוער ממש על גבול המגרש או מבנה מסחרי שיפריע ועוד.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.