רכישת בית שיש לו הסכם מקרקעין משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 13:21, 11 באפריל 2013

  שלום, אנו עומדים בפני רכישת בית דו משפחתי באזור השרון, במהלך החלפת האינפורמציה הנדרשת בין עורכי הדין התברר לנו שלנכס אשר אנו מעוניינים לרכוש יש הסכם מקרקעין משותף מדובר בשטח שנקנה לפני כ-10 שנים ועליו נבנו 4 בתים פרטיים (2 דו משפחתיים) שבינהם עוברת חצר משותפת מעבר לרכבים (שביל הולנדי) שאלתי, האם יש חשש לרכוש נכס שכזה ואם כן מה צריך לקחת בחשבון? האם משמעות הדבר היא שערכו של הנכס נמוך מנכס מקביל שאינו בעל הסכם מקרקעין משותף? תודה.

  השב
 • 11:48, 22 באפריל 2013

  שלום רב. הסכם שיתוף הינו הסכם הבא להסדיר את השימוש והניצול של המקרקעין. הסכם כאמור נרשם בעיקרון כאשר לא לא ניתן לרשום בית משותף. לא למותר לציין כי הסכם שיתוף, גם אם קיימת מגבלה בגוף ההסכם, ניתן בתנאים הקבועים בחוק לתבוע את פירוקו. באשר לשאלת השווי הנושא הוא שמאי ויש לפנות לשמאי בעניין זה.

  תגובה
 • 09:43, 17 באוקטובר 2013

  שלום,
  האם פרטי בעלי הנכס המופיעים בהסכם השיתוף צריכים להתעדכן בכל פעם שאחד הצדדים מוכר את חלקו? במילים אחרות- האם צריך לחדש את הסכם השיתוף בכל פעם שאחד הצדדים מוכר את חלקו בנכס?
  תודה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.