קו מפריד בין שכנים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דורון

  נשלח ע"ידורון 08:12, 16 באפריל 2013

  שלום רב, לאחר קביעת מיקום קיר גובל בין שכנים על ידי מודד מוסמך בגלל בעיית מיקום בריכות ביוב ומגבלת אורך חניה של 6 מטר אני נאלץ לגלוש לשטח השכן ב 15 ס"מ בכדי שיתאפשר לי לבנות חניה באורך של 6 מטר השלמתי הסכמה בכתב עם השכן בו הוא מסכים שאקח ממנו 15 ס"מ בקצה אחד של המגרש והוא בתמורה ייקח ממני 15 ס"מ בצד השני שאלות : 1.האם מסמך מסוג זה נותן לי הגנה משפטית בעתיד לכול צרה שלא תבוא גם מול המועצה במקרה שיטענו טענה בעניין הגבול ? 2. האם גבול בין שכנים יכול להתקבל בהסכמה בין שכנים ללא קשר למועצה אודה לך על תשובתך המהירה חג שמח יעקב

  השב
 • 12:01, 22 באפריל 2013

  שלום רב. המדובר במעין עסקת חיליפין אשר צד אחד רוכש מהשני חלק מהקרקע ומוכר חלק אחר. במצב זה המדובר בעסקאות מקרקעין לכל דבר ועניין ויש לפעול בהתאם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.