מכירת ירושה לאח - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ahuva

  נשלח ע"יahuva 21:56, 17 באפריל 2013

  שלום, הורי נפטרו, אבי לפני מס' שנים ואימא לפני חודש+, הבית עובר בירושה לכל אחי, אחי רוצה לקנות את הנכס של הורי (בית בירושה). כל האחים חתמו וגם אחותי שאחי יקנה את הבית, בתמורה לסכום שהוסכם. אבל, כרגע אחותי גרה בבית של הורי בחוזה שכירות מזה חצי שנה ביחידת דיור נפרדת בחצר. השאלה האם בעתיד יהיה לאחי השלכות או פרצה משפטיות מאחותי או ילדיה על היחידה המושכרת לה. למרות שהם יחתימו אצל עו"ד שהנכס של אחי ואין להם עניין .... ישמח לקבל יעוץ איך לסדר שלא יהיה בעיות בעתיד ושאחותי תמשיך לגור ביחידה. תודה

  השב
 • 12:03, 22 באפריל 2013

  שלום רב. המדובר במכירת נכס לאחיך כאשר כל צד מוכר את חלקו שירש. יש להסדיר עסקה זאת בצורה מסודרת ולדווח עליה לרשויות בהתאם. במקביל ניתן יהיה להסדיר את הסכם השכירות בין האחות והאח. מוצע להעזר ולהסתייע בעו"ד בעניין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.