העברה ללא תמורה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • עמי

  נשלח ע"יעמי 07:41, 18 באפריל 2013

  אשתי ואני בעלים של דירה הרשומה בטאבו: 1/3 על אשתי, 2/3 על חמותי. אנחנו מעוניינים להעביר את רישום ה-2/3 על שם אישתי וזאת ללא שנידרש לתשלום מס שבח וכמובן לצמצם את התשלום למס רכישה במידת האפשר. זו תהיה הדירה הראשונה והיחידה שלנו (מלבד ה 1/3 שכבר רשום על שם אישתי). אנחנו חושבים לעשות העברה ללא תמורה שלכאורה נראה הכי קל מאחר ולא נמכרה (ע"י חמותי) דירה נוספת ב4 שנים אחרונות ואין כוונה כזאת לגבי דירות אחרות של חמותי העניין שאנחנו מעוניינים לצאת מהדירה לאלתר ובמקרה של העברה ללא תמורה בין אם לבת (קרבה משפחתית בדרגה ראשונה) הופך אותנו כתוצאה מכך לבני ארובה של שנת צינון במגורים בכפייה בדירה או במקרה של השכרת הדירה לשוכר במקומנו בדירה ל3-4 שנות צינון...ישלך כבוד עו"ד לירן זילברמן רעיון כיצד ניתן לעשות את העברה בין חמותי לבתה (אישתי היקרה) ללא התחייבות לתשום מס שבח בלי שנהפוך לבני ארובה בתוך הדירה חשוב לי לציין פרט נוסף אנחנו גרים בדירה כבר 8 שנים ונאלצים לעזוב אותה עקב שהמשפחה גדלה והדירה לא- מתאימה לצרכים שלנו.. לתשובתך המחכימה נודה מראש!

  השב
 • 12:05, 22 באפריל 2013

  שלום רב. מוצע לך לפנות לפורום המיסוי של את משפטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.