• 19 באפריל 2013

    בית בגבול המגרש שלנו

    שלום לעו"ד
    קנינו בית צמוד קרקע ברמת גן לפני 4 שנים.
    התברר שהשכו שבעורף המגרש שלנו בנה שם,לפני כ 13 שנים,בית בן 2 קומות - ללא היתר.
    הבית עם חלונות שמשקיפים עלינו - וכאמור,עכשיו נודע לנו שנבנה ללא היתר.
    מה ניתן לעשות ? (אנחנו רוצים שיהרוס או יפצה).
    אודה לך על יעוצך.

    19 באפריל 2013
  • 22 באפריל 2013

    בית בגבול המגרש שלנו

    צור שלום רב,
    בנוגע לשאלתך לגבי בנייה ללא היתר, להלן התשובה :
    עפ"י סעיף 145 (א) לחוק התכנון והבנייה תשכ''ה – 1965, עבירת בנייה תחשב "ביצוע עבודה בפועל, בין ללא היתר כלל ובין בניגוד להיתר".
    החוק קובע שאדם יחל לבנות, רק לאחר שהוועדה המקומית או רשות הרישוי המקומית, לפי העניין, תתן היתר לכך. ללא היתר, אסור לעשות "כל עבודה אחרת בקרקע ובבניין וכל שימוש בהם שנקבעו בתקנות כעבודה או כשימוש הטעונים היתר כדי להבטיח ביצוע כל תוכנית".
    חוק התכנון והבנייה קובע, שעבירות בנייה הן עבירות פליליות הגוררות עונשי קנסות ומאסרים כמפורט שם; יש להתייחס לעבירת בנייה כעבירה פלילית לכל דבר ועניין, וזאת, גם בהקשר של רמת ההוכחה הנדרשת על מנת להוכיח את קיומה של העבירה.
    ניתן לפנות לביהמ"ש שסמכותו להרשיע עבריין בנייה, לפי ראיות שהצטברו, לפי ס' 184 לחוק סדר הדין הפלילי (נוסח משולב) תשמ''ב – 1982.
    לצורך כך, תידרש הוכחת קיומה של העבירה הפלילית וגילויה בפני בית המשפט ע''י עובדות שיוכחו בפניו, להבדיל מהערכות, השערות, סברות, הנחות.
    בברכה,
    משרד עו"ד ברטלר

    22 באפריל 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?