בית בגבול המגרש שלנו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • צור

  נשלח ע"יצור 12:21, 19 באפריל 2013

  שלום לעו"ד קנינו בית צמוד קרקע ברמת גן לפני 4 שנים. התברר שהשכו שבעורף המגרש שלנו בנה שם,לפני כ 13 שנים,בית בן 2 קומות - ללא היתר. הבית עם חלונות שמשקיפים עלינו - וכאמור,עכשיו נודע לנו שנבנה ללא היתר. מה ניתן לעשות ? (אנחנו רוצים שיהרוס או יפצה). אודה לך על יעוצך.

  השב
 • 12:04, 22 באפריל 2013

  צור שלום רב,
  בנוגע לשאלתך לגבי בנייה ללא היתר, להלן התשובה :
  עפ"י סעיף 145 (א) לחוק התכנון והבנייה תשכ''ה – 1965, עבירת בנייה תחשב "ביצוע עבודה בפועל, בין ללא היתר כלל ובין בניגוד להיתר".
  החוק קובע שאדם יחל לבנות, רק לאחר שהוועדה המקומית או רשות הרישוי המקומית, לפי העניין, תתן היתר לכך. ללא היתר, אסור לעשות "כל עבודה אחרת בקרקע ובבניין וכל שימוש בהם שנקבעו בתקנות כעבודה או כשימוש הטעונים היתר כדי להבטיח ביצוע כל תוכנית".
  חוק התכנון והבנייה קובע, שעבירות בנייה הן עבירות פליליות הגוררות עונשי קנסות ומאסרים כמפורט שם; יש להתייחס לעבירת בנייה כעבירה פלילית לכל דבר ועניין, וזאת, גם בהקשר של רמת ההוכחה הנדרשת על מנת להוכיח את קיומה של העבירה.
  ניתן לפנות לביהמ"ש שסמכותו להרשיע עבריין בנייה, לפי ראיות שהצטברו, לפי ס' 184 לחוק סדר הדין הפלילי (נוסח משולב) תשמ''ב – 1982.
  לצורך כך, תידרש הוכחת קיומה של העבירה הפלילית וגילויה בפני בית המשפט ע''י עובדות שיוכחו בפניו, להבדיל מהערכות, השערות, סברות, הנחות.
  בברכה,
  משרד עו"ד ברטלר

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.