מטרדים הנובעים ממגרש בו שלד בניין שבנייתו נעצרה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • Tal

  נשלח ע"יTal 22:51, 21 באפריל 2013

  ערב טוב, אנו גרים בבית קרקע בישוב כפרי. בשכנות לנו נמצא מגרש עליו עומד שלד שבנייתו הופסקה לפני כשנתיים. במשך החורף נאגרו מים רבים בתחום המגרש שאינם מנוקזים והם כר לגדילת מושבות יתושים שמהוות מטרד לנו ולשכנינו. בנוסף, המגרש עליו עומד השלד אינו מגודר כראוי ועלול להוות סכנה לילדים שיתכן ומתוך סקרנות יכנסו לשחק בתחומו (אנחנו אגב מאד שומרים על הבן שלנו שלא ילך לשם אבל אי אפשר להיות בטוחים לגמרי). האם לבעל המגרש שלא משלים בנתיים את בניית ביתו ישנה אחריות כל שהיא לתחזוק המגרש ולהסרת מטרדים? אם כן, מה ניתן לעשות במידה והוא מתנער מאחריות זו? תודה רבה, טל

  השב
 • 10:53, 22 באפריל 2013

  טל שלום רב,
  המגרש שנמצא בשכנות לביתכם, הוא בבעלותו הקניינית של בעל המגרש, עפ"י חוק המקרקעין, תשכ"ט - 1969. בעיקרון, על בעל המקרקעין חל האחריות על כל הפרעה הנגרמת כתוצאה מפעילות המתבצעת על ידו בקרקע או ע"י אדם מטעמו. כמו כן, חל על בעל הנכס חובת זהירות, שעה שהנכס גורם מטרד ליחיד. עוולה זו מוגדרת בס' 44 בפקודת הנזיקין. התנהגות המזיקה הגורמת להפרעה לשימוש סביר במקרקעין של אדם, מהווה עוולה נזיקית כלפיו. מטרת הסעיף נועדה ליצור איזון בין זכויותיו של בעל המקרקעין לבין צד ב' המעוניין המשיך לנהל את פעילותו ללא הפרעה.
  ניתן לבקש מבעל המקרקעין לפתור את מצוקתכם עקב הבעיה שנוצרה בעקבות רשלנותו, כדי להימנע מנקיטת אמצעים נגדו בגין עוולת רשלנות ועוולת מטרד.

  בהצלחה,
  משרד עו"ד ברטלר

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.