רכישת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • הגר

  נשלח ע"יהגר 13:01, 22 באפריל 2013

  שלום רב, התיעצתי עם שני עו"ד וקיבלתי שתי דעות שונות ולכן אני פונה אליכם. לפני 7 שנים קיבלתי מהוריי דירה במתנה וללא תמורה (כאשר התחתנתי), כעת, אני ובעלי מעוניינים לרכוש דירה משלנו ובמקביל להחזיר להוריי את הדירה שהם נתנו לי במתנה. את הדירה שאני רוצה לרכוש אני רוצה לרכוש כדירתי היחידה (מס שבח), האם אני יכולה במקביל להחזיר להורי את הדירה על שמם (בעסקה של העברה במתנה) ולרכוש דירה שתיחשב כדירתי היחידה? עו"ד אמר לי שעד שהדירה תעבור על שם הורי בטאבו יכול לקחת חצי שנה, ולי מאוד דחוף לרכוש את הדירה שעומדת על הפרק ממש עכשיו. ממש מודה לכם על העזרה. תבורכו.

  השב
 • 12:09, 1 במאי 2013

  שלום רב. הגדרת דירה יחידה לצורך מס רכישה נחשבת כדירת מגורים שהיא דירתו היחידה של הרוכש בישראל; לענין הגדרת דירה יחידה יראו דירת מגורים כדירה יחידה גם אם יש לרוכש, נוסף עליה, דירת מגורים שהושכרה למגורים בשכירות מוגנת לפני יום כ"ב בטבת התשנ"ז (1 בינואר 1997), או דירת מגורים שחלקו של הרוכש בה הוא פחות מ- 25%.

  אם וככל ובעת הרכישה תעמדו בהדרה הנ"ל תזכו להטבות המס הכרוכות בכך. אגב אין צורך להשלים את ההליך ברישום בלשכת רישום המקרקעין וכעקרון היום הקובע לצורך מיסוי מקרקעין הוא יום עריכת ההסכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.