מועד תשלום פיצויים בגין איחור במסירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ישראל

  נשלח ע"יישראל 19:27, 23 באפריל 2013

  שלום רב. במהלך 07/2011 חתמתי על חוזה עם קבלן לקניית דירה חדשה בבניין משותף בראש העין. נכון להיום הקבלן מאחר בכ 4 חודשים במסירת הדירה. שתי שאלות בעניין זה: פניתי לקבלן בדרישה לקבל פיצויים. לטענת הקבלן רק במועד מסירת הדירה הם יתקזזו איתי בסכום הפיצויים. לפי מה שקראתי בחוק המכר הקבלן מחויב לפצות מידית ברגע שעברו 60 יום מהמועד החוזי. שנית, לגבי הסכום - בהתאם לתיקון מס' 5 לחוק המכר, הקבלן מחויב לשלם סכום פיצויים בשווי שכר דירה זהה בגודלה ובמיקומה שהוא מוכפל ב 1.5. אני טוען ששכר דירה זהה בגודלה ובמיקומה עומד על 5000 ש"ח (לפי יד 2) , מכאן שהקבלן נדרש לשלם 7,500 ש"ח. הקבלן אומר שהוא מתכוון לשלם כ 750$ שזה 3000 ש"ח בקירוב לכל היותר. מה אתה ממליץ לעשות ומה ההוכחה שאני נדרש לספק בגין גובה שכר דירה לו אני זכאי ?

  השב
 • 12:22, 1 במאי 2013

  שלום רב. יש לבחון מה הנסיבות של העיכוב והאם קיים בהסכם סעיף המשחרר את הקבלן מתשלום הפיצוי ככל שהאיחור נגרם שלא באשמתו שאם לא כן ובהנחה שהינך זכאי לפיצוי הרי שבהתאם להוראות החוק על הקבלן לשלם את הפיצוי כבר החל מתום- 60 הימים הראשונים של האיחור. במקרה של מחלוקת לגבי הסכום יש לבחון את הוראות ההסכם והנחיות ההסכם למקרים של יישוב מחלוקת בין הצדדים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.