ירושה ל ארבעה אחים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 23:23, 23 באפריל 2013

  שלום. 4 אחים ירשו את בית הוריהם לאחר מותם לפי הצוואה חלוקה באופן שווה 25% לכל אח. הוסכם שאח אחד יקנה את הבית. אך נוצרה בעיה שהאח הגדול אינו מעוניין עכשיו ב 25% שלו, אלא רק בעוד 15 ויותר שנה בטענה שהסכום יהיה יותר גדול. 3 אחים מתנגדים. האם יש פתרון? האם שלושה אחים מתנגדים לבעיה זו זה מספיק בשביל שאותו אח יקבל גם עכשיו את ה 25% ולא בעוד הרבה שנים? אם הפתרון הוא רק פירוק שותפות אז הנני מעוניינת לדעת 1.אם לאחר פירוק השותפות אחד מ 4 האחים עדיין יוכל לרכוש את הבית. או שהבית עובר לכונס נכסים שמחליט למכור בסכום שהוא רוצה ולא למישהו מהאחים. 2 ואם הבית עובר לכונס נכסים לאחר ביצוע פירוק השותפות האם יהיו לכך הפסדים מערך הבית. ואם כן אפשר לדעת באחוזים? תודה.

  השב
 • 12:26, 1 במאי 2013

  שלום רב. חסרים פרטים לאמור בשאלתך על מנת שניתן יהיה להשיב כנדרש. כך למשל לא ברור האם נחתם חוזה מחייב בין האם או לאו. ככל שנחתם חוזה הרי שיש וניתן לכפות את אכיפתו, ככל שהצדדים לא התקשרו בחוזה הרי שלא ניתן לכפות על צד לרכוש במחיר מוצע אף אם יתר השותפים מעוניינים בכך.
  תמיד קיימת אפשרות פירוק השיתוף. אין מניעה שבהליך זה אחד מהבעלים יתמודד בעצמו על הרכישה.
  כאשר יוצאים להליך הפירוק אמור המפרק שיתמנה לבחון את השווי של הנכס באמצעות שמאי שייתן את הערכתו בהתאם למצב הנכס וההליך המתנהל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.