רכישת דירה עם חריגות בנייה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מאיר

  נשלח ע"ימאיר 20:29, 24 באפריל 2013

  לפני כשנה רכשנו דירה ולאחר כמה חודשים נודע לנו מהשכנים שבקומה מתחתנו שהמוכרים שלנו הרחיבו את מרפסת הדירה שלנו ללא היתר בנייה וזה בניגוד גמור לחוזה המכר בנינו ששם מצהירים המוכרים שלא ביצעו בדירה שינוים ללא היתר. השכנים החליטו לתבוע את המוכרים שלנו ואותנו אצל המפקח על רישום המרקעין על נזקים שנגרמו להם כביכול בגלל הרחבת המרפסת(רטיבויות,נזילות וכד..)ועכשיו הם החליטו להסיר את המוכרים שלנו מהתביעה בטענה שהדירה כרגע בחזקתנו המלאה. יש לציין שנפתח נגד המוכרים שלנו תיק בעירייה לפני שלוש שנים והוגש נגדם כתב אישום.ז"א שהשכנים התלוננו הרבה לפני שקנינו את הדירה. השאלה שלי היא האם במקרים כאלה נוהגים להפיל את כל האחריות על המחזיקים בנכס למרות שמי שביצע את העבירה והסתיר מידע הם המוכרים(צירפנו לכתב ההגנה שלנו את חוזה המכר אם הצהרת הקונים שלא בוצעו חריגות).?האם יש למפקח סמכות להכריע בתביעה כספית נזיקית כזו?אשמח לקבל עזרה.תודה

  השב
 • 12:35, 1 במאי 2013

  שלום רב. סמכויות המפקח על הבתים המשותפים מוגדרים בחוק ועניינם בנושאים הבאים: מערכת היחסים ההדדית בין בעלי דירות בבית משותף, זכויותיהם וחובותיהם לפי התקנון המוסכם או לפי התקנון המצוי והחוק, החזקה תקינה וניהולו של הרכוש המשותף, סכסוכים שונים הנוגעים לבית משותף.
  מוצע לך לפנות לעו"ד שיסייע לך להכין את הגנתך וכן ייבחן את שילוב המוכרים בנושא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.