נזקי צנרת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דיאנה

  נשלח ע"ידיאנה 16:55, 26 באפריל 2013

  שלום רב, לפני כשלושה שבועות היתה לנו נזילה באריחי אמבטיה עקב פיצוץ צינור. שרברב של חב' האינסטלציה (מטעם ביטוח המשכנא שלנו) הגיע ופתר לנו את התקלה והעניין הסתיים מבחינתנו. אנו מתגוררים בקומה השלישית של הבניין. בעלי הדירה של הקומה השנייה פנו אלינו לפני כשבוע - הם תושבי חוץ ודירתם היתה ריקה מזה כשלושה חודשים - בדרישה שנתקן קילופים בקיר ובתקרת האמבטיה שלהם וכן משקוף דלת שנפגע כתוצאה מפיצוץ הצינור שלנו. כמו כן הם דורשים שנתקן גם נזקים שנגרמו להם גם בדירה שבבעלותם בקומה הראשונה-דירה בה מתגוררים שוכרים שלהם. שאלתי האם אני צריכה לשאת בתיקון הנזק הזה - מאחר שהם לא היו בארץ לא הייתי מודעת כלל שיש לי בעיית צנרת ואף השוכרים שלהם בדירה שבקומה הראשונה לא פנו אליי כי חשבו שהבעייה היא מהקומה השנייה. ברגע שהבחנתי בנזילה אצלי בבית פעלתי לתיקון מיידי. האם אני צריכה לשאת בכל ההוצאות שנגרמו לדירתם שבקומה ב' ולדירה שבבעלותם בקומה א'? הרי אם דירתם שבקומה השנייה היתה מאוכלסת הייתי יודעת על כך מבעוד מועד, בטרם נגרם נזק די רציני שכזה. אציין גם שאין לי ביטוח צד ג' בתודה דיאנה

  השב
 • 12:49, 1 במאי 2013

  שלום רב. תחילה יש בכלל לקבוע האם הנזקים נגרמו באמת כתוצאה מהנזילה אצלך בדירה. גם אם כן יש לבחון האם הנזקים הוחמרו כתוצאה מכך שהשכנים לא הודיעו בזמן על הנזק. ככל שהליקויים נגרמו באשמתך הרי שיהיה עליך להסדירם. לפני כן רצוי לפנות שוב לחברת הביטוח או לחברה שביצעה את התיקון ולבחון את אחריותם לתיקונים הנ"ל שכן טענת השכנים הינה שהם תוצאה של אותה תקלה שהיתה בדירתך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.