זכויות בדירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מנחם

  נשלח ע"ימנחם 13:26, 3 במאי 2013

  לפני קרוב ל- ב30 נישאתי לאלמנה עם 2 ילדים. ברשותה היתה דירה אשר חולקה לפי שליש לכל אחד. מאז עברנו פעמיים דירה, כאשר אני תמיד הייתי המפרנס היחידי ושילמתי חובות ומשכנתאות. משך כל זמן שעברנו מדירה לדירה וגם בדירתי הנוכחות, הבית רשום לפי בעלות של רבע לכל אחד, לי אישתי וכל ילד שלה מנישואיה הראשונים. לפי הנראה לי, אין הדבר תואם למצב הנוכחי בפועל, כאשר עלי הוטל כל נטל הקניה והחובות, וילדיה, שלא תרמו דבר, ממשיכים להינות מעמלי. באם אפנה לבקש חלוקה מחדש של הזכויות בנכס האם יש לי הצדקה וסיכוי שאני אקבל יותר מרבע הבית?

  השב
 • 15:59, 7 במאי 2013

  שלום רב. ככל שלא נערך חוזה לשינוי בעלות הרי שהבעלות כפי שרשומה בטאבו היא המשקפת את המצב לאשורו. ככל שיש לך טענות על זכות השבה של כספים אשר שולמו על ידך עבור האחרים הרי שבכפוף לאסמכתאות מתאימות ייתכן שיהיה באפשרותך לתבוע את השבתם. מוצע להעזר בעו"ד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.