עמלה למתווך דירות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מוטי

  נשלח ע"ימוטי 17:45, 4 במאי 2013

  היתה לי מתווכת עם בלעדיות לבית למשך חצי שנה ועכשיו היא הסתיימה , פרסמתי מודעה ביד 2 והגיעו אלי זוג שאהב את הדירה אך כשהגיע לסגור דברים הם הגיעו עם ההורים שלו שזיהיתי אותם שהם היו פעם עם המתווכת והבנתי מהם שכשהם היו בדירה הם (ההורים) חתמו על איזה מסמך שהם ראו את הדירה מטעם המתווכת. עכשיו השאלה שלי היא כזו האם גם הבן שלהם שלא חתום על איזה התחייבות עם המתווכת וגם אני צריכים לשלם למתווכת עמלה ? אשמח אם תענו לי בהקדם תודה.

  השב
 • 16:13, 7 במאי 2013

  שלום רב. על מנת שניתן יהיה להתייחס לשאלתך כראוי יש לעיין במסמכי ההתקשרות עם המתווך. כעקרון מתווך זכאי לעמלת תיווך ככל שהיה הגורם היעיל שהביא להתקשרות הצדדים. ככל שהרוכשים הגיעו מיוזמתם ולאחר תקופת הבלעדיות, ובהעדר קביעה אחרת בהסכם עם המתווך, בספק אם ניתן יהיה לטעון כי המתווך היה הגורם הבלעדי בעסקה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.