מימוש צ'ק ביטחון - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 09:45, 6 במאי 2013

  חברתי חיפשה דירה להשכרה מיידית, לאחר חיפושים מצאה אדם המוכר למשפחתה שמשכיר יחידת דיור, פנינו אליו אני וחברתי וסיכמנו איתו על שכ"ד של 1600 ש"ח במזומן כל חודש וצ'ק שלי למטרת פיקדון, לאחר כיום חברתי העבירה לדירה את הדברים שלה וגרה שם למעשה כמעט כחודש, במשך כל התקופה הזאת לא נחתם חוזה שכירות וכעת היא מעוניינת לחזור להוריה, כאשר הודיעה את זה למשכיר ושהיא מעוניינת לקבל את הצ'ק פיקדון חזרה היא נשללה ע"י המשכיר ונאמר לה כי הערבות היא לשנה וכי היא מחוייבת לשנה, כל זאת ללא חוזה שכירות שנחתם על ידינו בכלל. אז שאלתי מתחלקת לארבע למעשה : 1. מה מידת החוקיות של העניין? האם הוא יכול לחייב אותה להשכיר בעל כורחה ללא חוזה שכירות חתום ע"י 2 הצדדים? 2. האם הוא יכול לממש את צ'ק הפיקדון אם היא תעזוב לפני תחילת תקופת שכירות החודש הבא המתרחשת החל מה10 לחודש? 3. האם מבחינה חוקית ללא חוזה הוא יכול להחזיק כערבון בצ'ק שלי גם אם היא לא תתגורר שם יותר? 4. אילו צעדים עליי לנקוט כדי לפתור את המצב בצורה הטובה ביותר? אודה לתשובתכם המהירה ועזרתכם, אלעד.

  השב
 • 16:22, 7 במאי 2013

  שלום רב. כעקרון במקרה זה חל חוק השכירות והשאילה הקובע כי "לא הוסכם על תקופת השכירות, או שהצדדים המשיכו לקיימה לאחר תום התקופה שהוסכם עליה בלי לקבוע תקופה חדשה, רשאי כל צד לסיים את השכירות על ידי מתן הודעה לצד השני."
  משבוטל ההסכם המשכיר אינו רשאי להחזיק עוד בבטוחה ובלבד ולא כמה לו עילה קודם לכן לפרוע אותה ו/או בכפוף לסיכום אחר בין הצדדים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.