• 6 במאי 2013

מימוש צ'ק ביטחון

חברתי חיפשה דירה להשכרה מיידית, לאחר חיפושים מצאה אדם המוכר למשפחתה שמשכיר יחידת דיור, פנינו אליו אני וחברתי וסיכמנו איתו על שכ"ד של 1600 ש"ח במזומן כל חודש וצ'ק שלי למטרת פיקדון, לאחר כיום חברתי העבירה לדירה את הדברים שלה וגרה שם למעשה כמעט כחודש, במשך כל התקופה הזאת לא נחתם חוזה שכירות וכעת היא מעוניינת לחזור להוריה, כאשר הודיעה את זה למשכיר ושהיא מעוניינת לקבל את הצ'ק פיקדון חזרה היא נשללה ע"י המשכיר ונאמר לה כי הערבות היא לשנה וכי היא מחוייבת לשנה, כל זאת ללא חוזה שכירות שנחתם על ידינו בכלל.
    אז שאלתי מתחלקת לארבע למעשה :
    1. מה מידת החוקיות של העניין? האם הוא יכול לחייב אותה להשכיר בעל כורחה ללא חוזה שכירות חתום ע"י 2 הצדדים?
    2. האם הוא יכול לממש את צ'ק הפיקדון אם היא תעזוב לפני תחילת תקופת שכירות החודש הבא המתרחשת החל מה10 לחודש?
    3. האם מבחינה חוקית ללא חוזה הוא יכול להחזיק כערבון בצ'ק שלי גם אם היא לא תתגורר שם יותר?
    4. אילו צעדים עליי לנקוט כדי לפתור את המצב בצורה הטובה ביותר?

אודה לתשובתכם המהירה ועזרתכם,
    אלעד.

6 במאי 2013
  • 7 במאי 2013

מימוש צ'ק ביטחון

שלום רב. כעקרון במקרה זה חל חוק השכירות והשאילה הקובע כי "לא הוסכם על תקופת השכירות, או שהצדדים המשיכו לקיימה לאחר תום התקופה שהוסכם עליה בלי לקבוע תקופה חדשה, רשאי כל צד לסיים את השכירות על ידי מתן הודעה לצד השני."
    משבוטל ההסכם המשכיר אינו רשאי להחזיק עוד בבטוחה ובלבד ולא כמה לו עילה קודם לכן לפרוע אותה ו/או בכפוף לסיכום אחר בין הצדדים.

7 במאי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?