מס רכישה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • מאיר

  נשלח ע"ימאיר 14:54, 8 במאי 2013

  שלום רב! באוקטובר 2011 רכשתי דירת מגורים.במסגרת תשלום מס רכישה הצהרתי כי בידי דירת מגורים נוספת והתחייבתי למכור אותה תוך שנתיים ע"מ לקבל הקלה במדרגות התשלום של מס הרכישה.עמדתי בהתחיבותי ואכן מכרתי את דירתי הישנה בדצמבר 2012.אולם להפתעתי קיבלתי לאחרונה דרישה לתשלום נוסף של מס רכישה מכיון שלכאורה לא עמדתי בתנאי של החזקת דירת מגורים יחידה.בהקשר זה אציין כי אימי נפטרה במרץ 2011 (אנו 3 אחים ואני זכאי לשליש מהירושה ),אולם צו הירושה התקבל רק באפריל 2012ורק אז נרשם בטאבו.הדירה שהתקבלה בירושה נמכרה תוך מס' חודשים.לפיכך לא מובן לי מדוע חויבתי בתשלום נוסף ?האם נחשבתי למחזיק שליש דירה כבר ממועד הפטירה ולא ממועד רישום צו הירושה בטאבו? בברכה מאיר

  השב
 • 16:40, 16 במאי 2013

  שלום רב,

  חסרים פרטים רבים ויש לבחון את המסמכים שהגשת לרשויות. פניתך מצריכה בדיקה מורכבת אצל הרשויות ולא ניתן לענות עליה בפורום זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.