השבחה והיטל בניה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • צפיר כהן

  נשלח ע"יצפיר כהן 11:30, 11 במאי 2013

  ראשית אני מודה על היכולת שלי לשאול ולקבל תשובות בפורום זה ובשלב הזה בא רב התסכול. בנינו את ביתנו לפני 20 שנה. הבית עם גג רעפים על תקרה יצוקה. בתוכנית שהוגשה אז היו מדרגות לגג וצויין בחלל הגג חדר שהוגדר כחדר לדוד, (עם חלון איוורור. התכונית אושרה והבית נבנה. בימים אלה הגשנו בקשה להרחבה שלא קשורה לגג. בתוכנית שהוגשה לא ציין הארכיטקט את המדרגות לעליית גג. האם רשאית הוועדה לדרוש היום השבחה והטיל בניה על החדר לדוד שאושר בעבר ושלא שינה יעודו?

  השב
 • 11:53, 12 במאי 2013

  כמו שאתה מתאר- אינה יכולה אבל לא ניתן לתת תשובה מוסמכת בלי לראות את תכנית היתר הבנייה דאז ואת זו של היום.

  תגובה
 • 16:37, 16 במאי 2013

  שלום רב, חסרים פרטים רבים בפנייתך. מבלי להתייחס ספציפית לפנייתך הרי שכל בקשה צריכה לתאר את המצב הקיים. יש לבחון את תוכניות בניין העיר שחלות ואת ההתרים שקבלתם בעבר. ניתן לברר את עניין ההיטל גם באמצעות שמאי במחלקת ההנדסה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.